Türkiye’nin yeni koronavirüs risk haritası!

Ana Sayfa / Türkiye’nin yeni koronavirüs risk haritası!

Türkiye’nin yeni koronavirüs risk haritası!

admin     18-03-21     Chat, Mobil, Muhabbet, sohbet     Türkiye’nin yeni koronavirüs risk haritası!     44 Defa Okundu

Türkiye geneli il il koronavirüs risk haritası Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında değişiyor. Koronavirüs haritasında düşük riskli iller mavi , orta riskli iller sarı, yüksek riskli iller turuncu ve çok yüksek riskli iller kırmızı renk kodları ile belirlenmiş durumda. Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak Kabine toplantısı sonrasında ise birçok ilin renk kodunun değişmesi bekleniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da vaka haritasının haftalık olarak il il yayınlanacağını, Türkiye geneli il il risk haritası olarak bilinen mavi, sarı, turuncu ve kırmızı renklerden oluşan haritanın ise 15 günde bir yenileceğini belirtmişti. Kabine toplantısı ile birlikte yenilenecek olan koronavirüs risk haritasına göre il il kısıtlama ve normalleşme kararlarında değişiklik olması bekleniyor. Peki güncel koronavirüs risk haritasında illerin son durumu ne?

Kabine Toplantısı ve Türkiye geneli il il koronavirüs risk haritası tüm vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor. İl il renk kodlarıyla belirlenmiş haritaya göre kentlerde yeni normalleşme adımları atılacak ya da kısıtlamalar artırılacak. Özellikle 3 büyük şehir İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşayan vatandaşlar mavi renkli düşük riskli il kategorisine girebilme ümidinde ama bu durumun gerçekleşmesinin bir hayli zor olduğu uzmanlar tarafından belirtiliyor.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


www.SohbetBe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 OFsbilisim.Com